Дневен хороскоп за петок, 15.01.2021: Ракот мора да ја каже вистината, Девицата нема инспирација, Рибите пред важен испит…

Овен
Љубов:
Во средбата со саканата личност, добрата волја „прави чуда“. Доволно е да се види насмевка на задоволство на лицето на драга личност.
Работа:
Треба да ги поставите вашите деловни цели и да ги подмирите постојните сметки, не дозволувајте никој да ве престигне.
Здравје:
Избегнувајте ситуации кои психички ве вознемируваат.

Бик
Љубов:
Партнерот не може да ви пренесе сè што сакате да слушнете или видите. За жал, вие сте лишени од разни потреби.
Работа:
Не верувате во нечии повторени ветувања, затоа барате убедливи докази или дополнителна гаранција за деловен договор.
Здравје:
Планирајте да ја поминете вечерта во интересно друштво и во опуштена атмосфера.

Близнаци
Љубов:
Нема причина да се однесувате премногу грубо кон блиска личност. Прифатете нечие искрено извинување како добар сигнал.
Работа:
Некој не ги почитува вашите забелешки, но разликата во размислувањето и однесувањето не треба да ве натера да се сомневате во вашите способности.
Здравје:
Не дозволувајте никој да ве доведе до деструктивно однесување.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Дневен хороскоп за четврток, 25.02.2021: Близнаците најсигурни во семејството, Лавот во дилема, Стрелецот слободно може да се препушти на љубовната инспирација…

Овен Љубов: Емотивните дилеми не треба да се продлабочуваат со погрешни одговори, партнерот очекува да …