Во 2021. година би требало да избегнувате врски со овие хороскопски знаци

Стрелецот треба да го избегнува Бикот
Стрелците се крајните трагачи по возбуда, а врската со Бик е далеку од возбуда, барем онаква каква што бараат. Стрелците кои одат со Бик честопати се чувствуваат како да се ограничени.

Јарецот треба да ги избегнува Близнаците
Начинот на кој Близнаците и Јарецот му пристапуваат на светот не може да биде поразличен. Јарците сакаат ред и дисциплина, додека Близнаците се малку збунети и не знаат ни што да прават. Близнаците се многу непостојани, а тоа на Јарците нема да им се допадне.

Водолијата треба да го избегнува Бикот
Водолијата секогаш бара нови авантури и е отворена за нови искуства. Затоа, нивната врска со Биковите може само да им ја отежни оваа година, бидејќи Биковите се тврдоглави во своите верувања и тешко им е да се движат.

Рибите треба да ги избегнуваат Близнаците
Рибите се емотивни, чувствителни луѓе, а врската со Близнаците може да им направи многу непотребни проблеми оваа година. На Рибите им треба партнер кој ќе ги почитува нивните чувства и потреби, а врската со Близнаците нема да им го дозволи тоа.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО) Дознал дека има рак па отишол кај пријател да ја избричи главата: Неговата реакција го расплакала! Ова се нарекува пријателство

Кога дознал дека има рак, Нефтали Мартин не знаел „каде удира“ и што да прави. …