Во 2021. година би требало да избегнувате врски со овие хороскопски знаци

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Астролозите тврдат дека хороскопските знаци имаат големо влијание на слагањето на партнерите во романтичните врски.
Elite Daily објави список на знаци кои треба да се избегнуваат едни со други во 2021. година кога станува збор за врските, бидејќи работите може да се комплицираат …

Овенот треба да ја избегнува Девицата
Овенот кој бара партнер за авантура во 2021. година веројатно треба да се држи настрана од Девиците. Освен фактот дека нема сексуална компатибилност меѓу нив, Девиците се емотивно затворени за Овните кои бараат страст.

Бикот треба да избегнува Водолија
Слободните Бикови бараат удобна, стабилна врска во 2021. година, а Водолијата сака само авантура и забава. Значи, оваа комбинација не е најсреќна.

Близнаците треба да избегнуваат Риби
Само еден збор за Близнаците што размислува за врска со Риби – немојте. Близнаците бараат односи изградени на хумор, па затоа треба да најдат некој што ќе им се смее на шегите, наместо постојано да наоѓаат (непостоечки) навреди во нив.

Ракот треба да ја избегнува Терезијата
Раковите кои се надеваат дека ќе го најдат својот животен партнер оваа година, тешко дека ќе ја најдат таа личност во Терезија. Тивките, претпазливи Ракови се многу загрижени за наоѓање сродна душа, додека Терезиите повеќе размислуваат за нивната репутација и гардероба

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Мајка за синот изградила мостови до училиште

Грижлива мајка во кинеската провинција Хенан потрошила повеќе од милион јуани или околу 154.000 американски …