(ВИДЕО) Како синот со подарок го расплакал татко му? Видео кое го обиколува светот!

Џејми Ниланд (24), популарен јутубер кога го следат околу два и пол милиони луѓе, оваа година му подготвил на татко му нешто на што не се надевал.
Џејми Ниланд (24), популарен јутубер кога следи околу два и пол милиони луѓе, оваа година му подготви на татко му нешто на што не се надевал. Како подарок, тој ја исплатил хипотеката, што на татко му ќе му овозможи конечно да замине во пензија по толку години работа и плаќање.
Во моментот кога му ја соопштил на татко му толку добрата вест, тој го снимал со видео, кое го објавил на Тик Ток.
„Ја отплатив целата хипотека. Работеше цел живот, конечно можеш да се пензионираш“, му рекол Џејми на својот татко.
Неговиот татко најпрво одмавнал со главата во неверување, а потоа заплакал. Ретко кој може да остане рамнодушен.

@jamie.nylandHe deserves this.. ❤️

♬ Home – Edith Whiskers

Му рекол дека е најдобриот син на светот, а потоа направил уште поубав гест и му ги дал клучевите од куќата на својот син.
„Куќата е твоја. Што е мое, твое е. Те сакам многу. Ти ми ја отплати хипотеката, јас ставив во тестаментот дека куќата е твоја“, рекол таткото.

@jamie.nylandI can’t believe this 🥺

♬ Home – Edith Whiskers

Фото: Принтскрин/TikTok

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Мајка за синот изградила мостови до училиште

Грижлива мајка во кинеската провинција Хенан потрошила повеќе од милион јуани или околу 154.000 американски …