Започна „ера на Водолија“: Сексуални настраности, развој на науката, ОЧЕКУВАЈТЕ го невозможното

Промените започнаа и се незапирливи и кој нема да се прилагодува навистина немал среќа да се родил во погрешно време…
Поради неодамнешната врска на Сатурн и Јупитер на нулти степен на Водолија, темата за тоа кога и дали започнала ерата на Водолијата, повторно се актуелизира деновиве.
Постојат различни мислења за тоа кога дојде новата ера. Конфузијата во врска со ова во голема мера ги збунува обожавателите на астрологијата, па затоа малку внимание се посветува на суштинската симболика и промените што ги носи оваа доба.
Уран, владетел на знакот на Водолија во астрологијата, го контролира човечкиот мозок, интелектот, големите откритија, вештачките креации, компјутерите, роботите, експлозијата. Покрај тоа, тој симболизира сексуални перверзии, вонбрачни врски, разводи, хомосексуалност и сите оние типови на социјално однесување што се спротивни на општо прифатениот модел на нашето време.

Што нè чека во ерата на Водолија?
За да го почувствуваме директното влијание на ерата на Водолија, мора да ја бараме симболиката што е нагласена насекаде околу нас. Најимпресивниот пример за оваа акција е развојот на компјутерската технологија во изминатите 20. години. За рекордно краток временски период, овој изум на Водолија го смени развојниот тек на нашата цивилизација.

Катастрофално доба
Научниците со право повикуваат на погубно влијание на новиот начин на живот. Никој не знае како ова ќе влијае на генерациите што доаѓаат.
Егзалтираноста на Меркур (свест, мисла, збор) во знакот на Водолија произведе невиден бум во сферата на комуникација. Сведоци сме на вртоглавиот развој на брзината на размена на информации преку Интернет или мобилна телефонија, како и појава на нови видови на социјалната (Водолија) забава што се одвива во, до само две децении, начин на научна фантастика.

Сепак, токот што човештвото несвесно го започна е незапирлив. Достапноста на информации, можноста за лесно учење, отуѓувањето и промената на основните човечки карактеристики, е практично роботизација на широките маси. Сето ова е вовед во проширување на големите научни откритија што се пред нас и кои само ќе го променат светот.
Доаѓа ново време, заедно со сите негови вештачки креации што целосно ќе ги уништат вредносните системи што ја обележаа нашата цивилизација. Како што терминот „транзиција“ е погубен за луѓето во држава што се обидува да го преуреди својот систем, така и преминот од една во друга ера е незамислив и претставува еден вид хендикеп за современиците кои се најдоа во неа.

Кога започна „ерата на Водолија“?
Според некои, тоа се случило со откривањето на планетата Уран во 1781 година, по што човештвото несвесно започнало да живее во согласност со симболиката на знакот на Водолија, со која оваа планета владее. други своето мислење го темелат на пресметките на астрономите, кои го лоцирале влегувањето на нашата планета во соѕвездието Риби 150 години пред Христ, па затоа пресметката за почетокот на ерата на Водолиите паднала во 2010 година.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

ПОВЕЌЕ УЖИВААТ ВО ТУЃО СТРАДАЊЕ ОТКОЛКУ ВО СОПСТВЕНАТА СРЕЌА: Ова се најсвирепите ЗНАЦИ ВО ЗОДИЈАКОТ!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …