Дневен хороскоп за четврток, 14.01.2021: Бикот пред нов љубовен занес, Ракот мора преку разговор да дојде до целта,на Стрелците им се препорачува трпечивост…

Овен
Љубов:
Позицијата на Месечината влијае на вашата емоционална или психичка вознемиреност, потешко е да се разликуваат вашите субјективни желби во однос на реалната слика.
Работа:
Оптеретени сте со различни одговорности, но правите сè што е потребно за да се концентрирате на приоритетните цели.
Здравје:
Применете една од техниките на психолошка релаксација.

Бик
Љубов:
Некој може да ве исполни со емотивен занес. Новите настани се добра причина за заеднички планови и задоволство.
Работа:
Важно е да се организирате добро, има резултати кои истовремено ги потврдуваат вашите интелектуални и практични способности.
Здравје:
Поттикнете позитивна ориентација во вашето расположение и размислување.

Близнаци
Љубов:
Имате премногу романсиерска слика за една личност, не бидете наивни. Треба да ги гледате работите во рамките на реалноста.
Работа:
За жал, вашиот успех го губи своето вистинско значење, пред соработниците кои ги предизвикуваат вашите професионални способности или заслуги.
Здравје:
Обрнете внимание на вашите здравствени опции.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) ГОЛЕМО СРЕЌНО СЕМЕЈСТВО – Има 16. деца: „Сопругот ме убеди, јас во почетокот воопшто не сакав деца!“

Вкупно била бремена 23. пати, но некои бремености завршиле со спонтан абортус. Кога почнале да …