Во кој месец е родена жената ќе се роди и нејзината судбина: Храбрите се раѓаат во април, скромните во јули…а емотивните во…

Дали верувате дека вашата судбина е одредена уште при раѓање?
На карактерот и судбината на жената влијае и месецот на раѓање:
Јануари: Најупорните жени се родени во јануари. Тие никогаш не се жалат и не претеруваат. Овие жени ги решаваат сите свои проблеми самостојно – со достоинство и независност.
Јануарските жени се обидуваат да не трошат време на работи поврзани со чистење и одржување на куќата, но имаат талент за готвење.

Февруари: Жените родени во февруари се упорни, тврдоглави, чувствителни и способни да го освојат светот. Тие имаат прилично тежок карактер. И покрај привремените психолошки дефекти, тие се познати по прилично високо ниво на самоконтрола. Тие не се плашат од тешкотии, тие секогаш донесуваат одлука брзо и не сакаат да размислуваат за проблемите долго време.
Тие одлично ги манипулираат луѓето, па затоа честопати имаат одлична кариера. Тие едноставно сакаат деца.


Март: Чувствителни и ранливи. Тие сакаат да бидат тврдоглави, а тоа на крај ги чини. Тие можат да страдаат и да се чувствуваат несреќни до крајност. Поради скромноста, тешко е да постигнат успех. Природата ги обдарила со посебна мекост и шарм, што ги прави да изгледаат привлечни за мажите.


Април: Април е познат по своите смели, цврсти и одлучни жени. Имаат духовитост, но и решителност. Тие секогаш знаат што им треба и брзо ги постигнуваат своите цели. Тие даваат се од себе за да избегнат нестабилност. Нивните чувства се на друго место. Разумот е она што доминира во нив.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) РЕТКО ПОЗИТИВЕН ПРИМЕР – Познатиот јутјубер MrBeast овозможил 1.000 слепи луѓе да прогледаат, ги снимил нивните реакции

Суперѕвездата на YouTube, Mr Beast, го направил светот подобро место за најмалку 1.000 луѓе, откако …