Видеото од дедото како трча да ја поздрави својата внука многумина расплакало

Илјадници луѓе на Интернет се расплакале од видеото на дедото (89) учителката Хејли Гамез.
Иако многу одамна пораснала, дедото ја обожава и секој пат кога ќе си од кај него, тој трча што подолго да и мавта.


Видео во кое дедото трча неколку пати по автомобилот и се обидува да биде што поупорен, навистина го крши срцето. Особено трогателна сцена е кога таткото на Хејли му помага на дедото да трча во темница.

@haley_gamezI had to reshare this one since everyone is loving on my Guywa (##grandpa ) This was last year! ##Wishlist ##lovehim ##everytime ##always

♬ original sound – Haley Gamez

Видео и фото: Haley Gamez/TikTok

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Дневен хороскоп за сабота, 16.01.2021: Лавот треба да биде трпелив, Терезијата ќе го подобри љубовниот живот, Рибите избрзуваат и прават непријатности…

Овен Љубов: Партнерот има нови забелешки на вашето однесување. Не го игнорирајте она што го …