ЛЕК ОД ПРИРОДАТА – ЧУДОТВОРНАТА калинка: Рецепт за лекување на чир на желудник!

Проблемот со чир на желудник и исфрлање на бактерии од цревата успешно се третира со варена кора од калинка
Покомплицирани болести, како што се чиреви на желудникот и тенкото црево, воспаление на дебелото црево, бактерии во цревата, процесот на тлекување со кора од калинка трае подолг временски период, односно седум дена.
Варениот пијалок се конзумира така што, откако стои 30 минути, се пие неколку пати на ден. Во текот на денот, потребно е да се испие половина, околу 100 милилитри од смесата во четири наврати, во приближно еднакви пропорции и во истиот временски период.
Конзумирањето започнува наутро на празен стомак, додека последната четврта доза е нешто пред спиење.
Оваа варена кора од калинка не треба да се пие секој ден, туку секој втор ден. Тоа е доволно за целосно лекување. Ако сакате да продолжите со третманот, за да бидете сигурни дека чирот е отстранет, тоа можете да го сторите по пауза од седум дена по првиот третман на лекување.


Подготовка на напитокот
Подготовката на напитокот од исушена кора од калинка се подготвува со истурање на 10 грама исушена кора од калинка и се полива со една чаша (200 мл) топла, зовриена, вода. Тогаш чашата се покрива и се остава да отстои околу половина час. После тоа, пијалокот може да се конзумира, на тој начин започнува третманот на проблемот. Лушпата не се фрла, туку се консумира заедно со пијалокот.
Во процесот на лекување, напитокот не се процедува. За време на третманот не треба да се конзумира алкохол, додека од друга страна односот на вода и исушена кора од калинка мора да биде според пропишаниот рецепт. Ако односот на сува кора од калинка и врела вода не е според рецептот, може да се појават несакани ефекти, како што се вртоглавица или мачнина.

Напомена: пред почнување на третманот со кора од калинка најдобро е да се консултирате со вашиот матичен лекар.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НЕВЕРОЈАТНО дејство на јодот: Го засилува ефектот од вакцината и го јакне имунитетот

Јодот е практично незаменлив како антибактериско и антивирусно средство Заштитата што вакцината ќе ја обезбеди …