Дневен хороскоп за среда, 13.01.2021: Бикот има одлична деловна можност, но го чека и пријатно изнедадување, Стрелецот мора да одбегнува казна или ривалство, Ракот може да ги исполни емотивните желби…

Овен
Љубов:
Емоционалниот притисок или дополнителните барања од вашиот партнер поттикнуваат голема непријатност.
Работа:
Ако се грижите за остварување на своите намери, треба да се прилагодите на утврдените деловни стандарди.
Здравје:
Ќе ви годат неколку часови здрав сон, обрнете внимание на вашите соништа.

Бик
Љубов:
На состанокот со саканото лице ве чека пријатно изненадување. Бидете доволно имагинативни и инспиративни во секој поглед.
Работа:
Вие сте во одлична можност да направите паралелни потези, да покажете претпазливост и да користите сигурни критериуми при изборот на блиски соработници.
Здравје:
Насочете ги вашите мисли во позитивна насока.

Близнаци
Љубов:
Партнерот точно знае што сака да постигне. Блиска личност не ви дозволува да користите нови изговори за одложување на заедничките планови.
Работа:
Не мора да се грижите за нечии коментари и пропуштени можности. Тековната „загуба“ претставува нова лекција за деловното однесување.
Здравје:
Опуштете се во блиско друштво.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Три месеци, без да го откријат, живеел на еден од најпрометните аеродроми во светот

Маж од Калифорнија, кој според неколку извештаи „се плашел да замине дома поради ковид“, неоткриен …