Дневен хороскоп за вторник, 12.01.2021: Биковите неуспешни во своите објаснувања, Стрелецот сака „двојна игра“, Водолијата љубоморна и во потрага по вистината

Овен
Љубов:
Потрудете се да ја израдувате вашата сакана личност на оригинален начин, добрата волја „прави чуда“. Следете ја вашата „идеја водилка“.
Работа:
Деловниот договор се движи во позитивна насока, кога има согласност за почитување на различни интереси.
Здравје:
Уживајте во убави работи, кај себе поттикнувајте го позитивно расположение.

Бик
Љубов:
Ви се чини дека партнерот има различни интереси. Трошите „големи зборови“ објаснувајќи ги своите намери.
Работа:
Секој има право на свое мислење или избор на приоритетни цели, но треба да се одржи успешно ниво на деловна соработка.
Здравје:
Потребно ви е добро охрабрување и позитивен импулс.

Близнаци
Љубов:
Партнерот ги разбира вашите намери и искрено се обидува да ве расположи со нови идеи. Прифатете ги позитивните сигнали.
Работа:
Нечија приказна сфаќате премногу сериозно и верувате во добар исход. За секој случај, побарајте нечиј стручен совет или коментар.
Здравје:
Уживајте во убави работи, акумулирајте позитивна енергија.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Дневен хороскоп за четврток, 25.02.2021: Близнаците најсигурни во семејството, Лавот во дилема, Стрелецот слободно може да се препушти на љубовната инспирација…

Овен Љубов: Емотивните дилеми не треба да се продлабочуваат со погрешни одговори, партнерот очекува да …