Важно е во колку часот сте дошле на овој свет: Времето во кое сте родени открива се за вашиот карактер и особини!

Од пладне до 16 часот
Жив дух, љубопитна природа и многу енергија најдобро ги опишуваат родените помеѓу пладне и 16 часот. Тие се создадени за да бидат наставници, математичари и одлични говорници. Во меѓучовечките односи, тие се склони кон конфликти, но за нив, животот без повремена драма и онака би бил досаден.

Од 16 до 20 часот
Луѓето родени помеѓу 16 и 20 часот ги краси со немирен дух кој постојано ги води во нови предизвици и непознати ситуации. Тие се социјални бунтовници, а нивната енергија е вистински подарок. Сепак, последицата може да биде склоност кон вознемиреност и нервоза. Иако делуваат избрзано, тие скоро секогаш имаат план, затоа нема потреба да се грижат за нивната иднина.


Од 20 часот до полноќ
Луѓето родени помеѓу 20 часот и полноќ се природни лидери, а нивниот доминантен дух брзо освојува. Полни се со самодоверба и тешко е да се разнишаат, а најмногу страдаат ако другите им го повредат егото. Тие се специфични по тоа што треба да поминат извесно време во денот сами, со цел да соберат мисли и да соберат енергија за да се дружат со другите.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за сабота, 04.12.2021: Подобро е да ги смирите страстите отколку да се вклучите во дискусија -размислете за можните последици…

Овен Љубов: Ако ви е важно да влијаете на мислењето на партнерот, употребете малку лукавство. …