Важно е во колку часот сте дошле на овој свет: Времето во кое сте родени открива се за вашиот карактер и особини!

Секој час има различна астролошка вредност.
Покрај датумот на раѓање, важно е и времето кога сте се родиле.

Секој час има своја астролошка вредност, а денот е поделен на шест временски единици од по 4 часа, и секој од нив ја диктира биоенергијата на една личност и ги открива карактерните црти на една личност во зависност од времето на раѓање.
На крајот на краиштата, најдобро е да проверите сами што велат астролозите и да видите дали има вистина во ова.

Од полноќ до 4 часот наутро
Луѓето родени од полноќ до четири наутро ги краси сонувачки дух, голема имагинација и чувствителност. Понекогаш имаат проблеми со кои се соочуваат со реалноста и им се верни на своите идеали, кои не ги менуваат од детството. Тие често се двоумат помеѓу своите цели, што ги прави немирни. Тие сакаат да го пренесуваат знаењето и искуството на другите.

Од 4 до 8 часот наутро
Луѓето родени помеѓу четири и осум часот наутро се упорни во сè што прават. Тие се практикувачи во реалниот живот и тешко е да ги изненадите – како да се подготвени однапред за сите тешкотии во животот. Тие имаат голема желба да го постигнат она за што сонуваат другите и вложуваат многу труд во тоа. Обично се многу интелигентни, но тоа не им носи голема материјална корист.

Од 8 часот наутро до пладне
Луѓето родени помеѓу осум наутро и напладне ги радуваат сите околу нив со своето присуство. Тие се амбициозни и имаат големи шанси да успеат во бизнисот, а во приватниот живот се оптимисти и духовни. Тие сакаат да филозофираат за суштината на животот и меѓучовечките односи, а поседуваат и бројни уметнички таленти.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Три месеци, без да го откријат, живеел на еден од најпрометните аеродроми во светот

Маж од Калифорнија, кој според неколку извештаи „се плашел да замине дома поради ковид“, неоткриен …