Важно е во колку часот сте дошле на овој свет: Времето во кое сте родени открива се за вашиот карактер и особини!

Секој час има различна астролошка вредност.
Покрај датумот на раѓање, важно е и времето кога сте се родиле.

Секој час има своја астролошка вредност, а денот е поделен на шест временски единици од по 4 часа, и секој од нив ја диктира биоенергијата на една личност и ги открива карактерните црти на една личност во зависност од времето на раѓање.
На крајот на краиштата, најдобро е да проверите сами што велат астролозите и да видите дали има вистина во ова.


Од полноќ до 4 часот наутро
Луѓето родени од полноќ до четири наутро ги краси сонувачки дух, голема имагинација и чувствителност. Понекогаш имаат проблеми со кои се соочуваат со реалноста и им се верни на своите идеали, кои не ги менуваат од детството. Тие често се двоумат помеѓу своите цели, што ги прави немирни. Тие сакаат да го пренесуваат знаењето и искуството на другите.

Од 4 до 8 часот наутро
Луѓето родени помеѓу четири и осум часот наутро се упорни во сè што прават. Тие се практикувачи во реалниот живот и тешко е да ги изненадите – како да се подготвени однапред за сите тешкотии во животот. Тие имаат голема желба да го постигнат она за што сонуваат другите и вложуваат многу труд во тоа. Обично се многу интелигентни, но тоа не им носи голема материјална корист.


Од 8 часот наутро до пладне
Луѓето родени помеѓу осум наутро и напладне ги радуваат сите околу нив со своето присуство. Тие се амбициозни и имаат големи шанси да успеат во бизнисот, а во приватниот живот се оптимисти и духовни. Тие сакаат да филозофираат за суштината на животот и меѓучовечките односи, а поседуваат и бројни уметнички таленти.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) ЗА 156 ДЕНА ПОСЕТИЛА 52 ЗЕМЈИ – СОЛО ЛЕТ ОКОЛУ СВЕТОТ НА ТИНЕЈЏЕРКА: Таа е најмладата жена во историјата која успеала во ваков величествен подвиг!

Деветнаесетгодишната Зара Радерфорд стана најмладата жена која сама го обиколила светот, а во четвртокот се …