Дневен хороскоп за понеделник, 11.01.2021: Рибите со промислена акција до успех, Јарецот несигурен во делувањето, Лавот непотребно компликува…

Овен
Љубов:
Партнерот се жали на вашата честа расеаност или заборавеност. Поправете ги грешките на време.
Работа:
Само кога ќе ја сфатите вистинската вистина, ќе разберете како треба да ги решите деловните и финансиските дилеми.
Здравје:
Избегнувајте лоши навики или депресивно расположение.

Бик
Љубов:
Зголемената суета ве води до погрешен заклучок. Партнерот само привидно е незаинтересиран за вашата приказна и идеи.
Работа:
Можен е позитивен исход на настаните, под услов да се консултирате со блиски соработници и да ја задржите присебноста во одлучувачки ситуации.
Здравје:
Посветете ја вечерта на креативна изолација, ќе уживате во релаксација.

Близнаци
Љубов:
Ако наидете на ладен прием во нечие друштво, размислете за вашите недостатоци. Некаде погрешивте.
Работа:
Избегнувајте непознати ситуации или соработници чие однесување ја нарушува вашата концентрација.
Здравје:
Важно е да се задржи вниманието или самоконтролата.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Вечерва е полна Месечина во Девица: Овие три хороскопски знаци ги очекуваат големи промени

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …