(ВИДЕО) Објавен е првиот трејлер за новата сезона на серијата „Сексот и градот“

Веќе е потврдено дека американската серија „Сексот и градот“ ќе добие уште една сезона, а продукцијата, со презентацијата на трејлерот, реши да открие уште неколку детали за новите епизоди.
Како што споменавме порано, во новите епизоди ќе се појават Сара Џесика Паркер, Ситнија Никсон и Кристин Дејвис. Продуцентите открија дека новата сезона носи 10. нови епизоди, секоја во времетраење од половина час.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SerialThings (@serialthings)

Новата ера се вика „And just like that…”, а актерките веќе споделија кратка најава за нови епизоди на своите социјални мрежи. Сара Џесика Паркер кратко со видеото напиша:
„Не можев да не се запрашам, каде се сега?

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SJP (@sarahjessicaparker)

Продукцијата објави дека оваа сезона ќе го следат животот на три 50-годишни жени во Њујорк, односно нивните врски, пријателства, кариери…

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FashioNZ (@fashionz.co.nz)

Видео и фото: Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НЕВЕРОЈАТНО дејство на јодот: Го засилува ефектот од вакцината и го јакне имунитетот

Јодот е практично незаменлив како антибактериско и антивирусно средство Заштитата што вакцината ќе ја обезбеди …