(ФОТО) ШТО Е МНОГУ, МНОГУ Е – Луѓето се чудат на фотка од еден хрватски трговски центар:„Сигурно е обложување…“

Обожаватели на Фејсбук страницата „Дневна доза на просечен Далматинец“ веќе се навикнати на фотографии од необични сцени од Далмација, но многумина се изненадиле кога виделе фотографија направена во трговски центар.
“Сигурно е облог. Го води момчето на поводник”, стои покрај фотографијата на која се гледа како девојче од позади води друго лице на поводник како куче.


Фотографијата им се допаднала на четири илјади луѓе, а луѓе во коментарите воделе дискусија за тоа што се случува на сликата.
Некои се согласијле со администраторите дека веројатно станува збор за облог, додека други објасниле дека станува збор за фетиш во кој личноста на поводник била возбудена од (јавно) понижување.
Имало и неколку луѓе кои на шега заклучиле дека ова сигурно е несакан ефект на вакцината.
„Да не е тоа слободата Божја, последиците од несаканиот ефект од вакцинацијата“, „Сигурно е вакциниран … несакан ефект на кучешки стил“, „Овој да не се вакцинирал, па тој почнал да лае/мјаука/рика??“, напишале тие.

Фото: Facebook


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Во Бугарија рекорден број заразени и починати од корона

БУГАРИЈА, која има најнизок процент на вакцинирана популација во ЕУ, објави рекорден дневен број на …