Каков среќник: На лотарија освоил 22. милиони евра

Еден Британец освоил околу 20 милиони фунти (околу 22 милиони евра) на лотарија во Велика Британија.
Идентитетот на среќниот добитник е непознат.
Уште пет лица освоиле по милион фунти откако погодија пет од вкупно шест броја, плус бонус број кој последователно се извлекува.
Броевите што беа извлечени биле 9, 38, 21, 30, 23, 35, а бонус бројот бил 53, објави Sky news.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) БРАВО: Овој македонски навивач стана ХИТ на интернет- Го дупнал тапанот за МАКЕДОНИЈА!

Овој македонски навивач на нашите фудбалери стана ХИТ на интернет! Тој практично го дупна тапанот …