Дневен хороскоп за недела, 10.01.2021: Ракот пред возбудлива средба, Стрелецот мора постави граница, Рибите непотребно се грижат…

Овен
Љубов:
Бидете подискретни при различни средби и добро проценете ги своите можности, пред да покренете „љубовна искра“.
Работа:
Чувствувате мала стагнација или потреба ментално да се ослободите од натрупаните обврски. Треба да ангажирате сигурни соработници.
Здравје:
Обрни внимание на правилната исхрана.

Бик
Љубов:
Подобро е да ја прифатите идејата на вашиот партнер отколку да направите љубоморна сцена. Избегнување на вистината е погрешен избор.
Работа:
Не се залажувајте дека сè што ќе слушнете е вистина или дека нечии ветувања се доволна гаранција за деловен и финансиски успех.
Здравје:
Ќе уживате во витаминска исхрана.

Близнаци
Љубов:
Треба да имате доволно трпеливост за вашето семејство. Обрнете внимание на некои проблеми со кои се соочува саканата личност.
Работа:
Не можете да го промените расположението во деловните кругови. Не дозволувајте суетата да преовладува во вас.
Здравје:
Избегнувајте психо-физички стрес или натпреварувачка атмосфера.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

ПОВЕЌЕ УЖИВААТ ВО ТУЃО СТРАДАЊЕ ОТКОЛКУ ВО СОПСТВЕНАТА СРЕЌА: Ова се најсвирепите ЗНАЦИ ВО ЗОДИЈАКОТ!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …