(ВИДЕО) Маче паднало во канал а она што го направило ова момче сите ги воодушевило!

ГРУПА млади момчиња забележале маче кое паднало во канал. Мачето пливало збунето и поради стрмните sидови не можело да излезе.
Еден од момчињата успеал со помош на јаже да се спушти во каналот. Мачето веднаш допливало до него и го зграбило јажето.

„Браво за добрите луѓе“, „Секоја чест“. „Ви благодарам што му помогнавте“, се само некои од коментарите под видеото што го погледнале над три илјади луѓе.

Видео и фото: instagram.com/cats.hub/

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Вечерва е полна Месечина во Девица: Овие три хороскопски знаци ги очекуваат големи промени

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …