(ВИДЕО) Маж ЛЕЖЕЛ среде автопат во Србија додека автомобили поминуваат покрај него – Никој не знае зошто!

На социјалните мрежи се шири видео од маж како лежи на сред автопат „Милош Велики“. Иако не е познато дали мажот е под дејство на алкохол или е психички нестабилен, факт е дека на овој начин ја загрозува и својата и безбедноста на возачите.
Возачите ги предупредувале луѓето што возат по автопатот „Милош Велики“ дека непознато машко лице лежи на сред лента, со што се става во опасност себеси и другите.


Фотографиите на овој човек прво беа објавени на Фејсбук, а потоа видеото од местото започнало да се шири на Твитер, со порака возачите да обрнат внимание доколку се движат во оваа насока.
„Неидентификуван маж легнал да се одмори, на сред автопатот, Милош Велики. Возачите обрнете внимание на ова видео и водете сметка. Ова не е ниту шега ниту смеа“, пишува на Твитер.

Најновите информации, од пред неколку минути, велат дека полицијата со помош на возачите, кои го запреле патувањето, човекот го однела во болница.

Видео и фото:Twitter/Pokret za bezbednu Srbiju

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Дневен хороскоп за сабота, 16.01.2021: Лавот треба да биде трпелив, Терезијата ќе го подобри љубовниот живот, Рибите избрзуваат и прават непријатности…

Овен Љубов: Партнерот има нови забелешки на вашето однесување. Не го игнорирајте она што го …