(ФОТО) Хурем родила девојче и открила кое необично име го избрала

Актерката Мерием Узерли, позната по улогата на Хурем во серијалот „Сулејман Величествениот“, го роди своето второ дете.
Таа на Инстаграм објави фотографија со својата ќерка на градите, направена по породувањето и открила дека ја родила на 8. јануари.
„Мојата најмила Лили Кои .. Лара Џемима, тато и јас сме пресреќни што пристигнав во нашето семејство“, напишалатаа.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by meryemuzerlimeryem (@meryemuzerlimeryem)


Таа објави и две фотографии на кои ја држи во прегратка својата новородена ќерка.

37-годишната актерка е исто така мајка на шестгодишно девојче Лара, која долго време посакувало брат или сестра.

Фото: instagram.com/meryemuzerlimeryem/

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ова се знаци кои може да укажуваат на тоа дека имате висок холестерол

ХОЛЕСТЕРОЛОТ му е потребен на телото бидејќи помага во градењето здрави клетки, но кога го …