(ФОТО) ИНТЕРЕСНО – ОВАА ЖЕНА 100 ДЕНА НОСЕЛА ИСТ ФУСТАН! Сара ја открила причината а потоа порачалла: „Никогаш повеќе нема да купувам нова облека!“

Една жена по име Сара Робинс-Колж купила обичен црн фустан со долги ракави, кој решила да го носи во сите прилики и скоро никогаш да не го соблекува.
Имено, таа фустанот започнала да го носи на работа, на прошетки, низ куќата, па дури и во празнични прилики.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by SRC (@thisdressagain)


Како што е соопштено, таа го прифатила предизвикот да го носи фустанот 100. дена, а толку многу и се допаднал што решила да не купува нова облека.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SRC (@thisdressagain)

„Сфатив дека носењето ист фустан не ми одзема ништо од животот. Повеќе нема да купувам нова облека, а ако ми треба нешто формално, само ќе ѕирнам во плакарот и ќе ги извадам фустаните што стојат таму од 1992. година“, рекла жената.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SRC (@thisdressagain)

Таа била меѓу 250. жени кои го прифатиле 100-дневниот предизвик, под водство на една дизајнерска куќа. Сара рекла дека случајно наишла на предизвикот.
„Прв пат го видов предизвикот на социјалните мрежи и помислив: Зошто да не“, рекла таа.
На учесниците на предизвикот им било дозволено да го перат и сушат фустанот преку ноќ, но доколку се будни, се очекувало да го носат. Сите што го завршиле предизвикот добиле ваучер од 100 долари.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SRC (@thisdressagain)

На својот Инстаграм, Сара започнала да прави разни модни комбинации со фустанот, а исто така признала дека носењето на таа облека и помогнало во самодовербата.
„Претходно, секогаш мислев дека сите гледаат во мене и дека сите забележуваат што носам. Сега знам дека не е така“, рекла таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SRC (@thisdressagain)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SRC (@thisdressagain)

Фото: instagram.com/thisdressagain/

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПАРТНЕРОТ ФЛЕРТУВА СО ВАШИТЕ ПРИЈАТЕЛКИ: Еве како да откриете дали се работи за МИКРО-ИЗМАМА

Иако сте во врска неколку месеци, сепак вашиот партнер се допишува со поранешната девојка на …