Дневен хороскоп за сабота, 09.01.2021: Среќата е на ваша страна, сè додека постои заедничка желба да се зачува емотивната блискост…

 

Овен
Љубов:
Саканата личност понекогаш има големи побарувања, но вие знаете како да ги исполните. Бидете доволно имагинативни и осмислете забава за двајца.
Работа:
Ве очекуваат низа интересни состаноци. Направете сè што е потребно за да го комбинирате убавото и удобното со практичното и корисното.
Здравје:
Зрачите со позитивна енергија.

Бик
Љубов:
Нема причина да делувате каприциозно или мистериозно во друштво на некој близок. Вие будите нечиј сомнеж.
Работа:
Без оглед колку упорност или тактика следите кон деловните партнери, сепак нема видливи промени.
Здравје:
Ќе уживате во разговор или психолошка релаксација, опуштете се.

Близнаци
Љубов:
Важно ви е да се наметнете како авторитетна личност во друштво на некој близок. Постојано се обидувате да влезете во нечија „љубовна трага“.
Работа:
Колегите ви замеруваат што ги ставате личните интереси на прво место или честопати постапувате произволно.
Здравје:
Контролирајте ја својата импулсивна страна на природата и нервозата.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Вечерва е полна Месечина во Девица: Овие три хороскопски знаци ги очекуваат големи промени

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …