(ВИДЕО+ФОТО) Ангелот на „Викторија“ бил осуден дека е на работ на анорексија

Манекенката Изабел Гулар во последно време изгледа премногу слаба, што ги загрижило нејзините фанови
Бразилската манекенка Изабел Гулар беше фатена од папараците како ужива на плажата Eden Rock на островот St Barts.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by Izabel Goulart (@izabelgoulart)


И самата манекенка објавува слики од таа дестинација во последно време, чии предели изгледаат нереално.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Izabel Goulart (@izabelgoulart)

Сепак, моделот на фотографиите изгледа премногу слаб, што го забележале многу нејзини обожаватели.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Izabel Goulart (@izabelgoulart)

Изабел, која инаку беше наречена ангел на Викторија со најдолги нозе, е една од најуспешните модели во светот. Таа е висока 177. см, што е голема предност во бизнисот со моделирање.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Izabel Goulart (@izabelgoulart)

Сепак, нејзините долги нозе не и носеле секогаш слава. Токму поради таквата градба, како дете многу ја исмејувале. Дури и ја нарекувале „жирафа“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Izabel Goulart (@izabelgoulart)

Фото: instagram.com/izabelgoulart/

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

КОЛКУ ДОЛГО МАЖОТ МОЖЕ ДА ИЗДРЖИ БЕЗ СЕКС: Ќе се изненадите од овој податок!

Велат дека сексот е од пресудна важност за двата пола – нешто како храна и …