(ВИДЕО) Погледнете како изгледа кога во програма во живо водител ќе го удри гром!

Не им е лесно
Дека работата на презентер не е воопшто лесна, покажува и снимката на овој спикер кој ја водеше временската прогноза, за време на временската непогода што се случувала во тој момент.
Имено, кинескиот водител известувал, пред гледачите, за времето од покривот на една зграда. Надвор имало силна бура, па тој цело време за време на програмата имал чадор, а потоа во еден момент удрил гром точно во чадорот што го имал во раката. За среќа, избегната е голема трагедија, а подоцна на своите колеги им објаснил дека чувствува само мал удар, бидејќи веднаш го исфрли чадорот од раката.


Фото: Принтскрин

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) КОГА ПАРИТЕ НЕ МОЖАТ ДА ТИ КУПАТ СРЕЌА: Атина Оназис – сопругот немилосрдно ја изневерувал, никогаш не ја преболела смртта на саканата личност, многу трагедии и го одбележале животот

Проклетството на семејството Оназис не ка одбегналоЖивотот на Атина Оназис, и покрај нејзиното потекло и …