Така се прави тоа: Новинарите си заминале бидејќи премиерот на Хрватска доцнел на прес конференцијата

Како што беше претходно било најавено, премиерот Андреј Пленковиќ требало да им се обрати на медиумите денес, но бидејќи доцнел еден час, новинарите се разотишле.
Обраќањето на Пленковиќ било објавено за 13 и 30 часот.
Откако тој не се појавил дури и по еден час, новинарите кои известуваат за работата на владата заминале, бидејќи во тој час никој не им дал информации зошто доцни премиерот, известија на вестите на ТВНова.
Владата се правдала дека не знаеле како да проценат колку може да трае состанокот, наведоа и додадоа дека ова, сепак, не е прв пат премиерот да доцни на закажаните прес-конференции.


Премиерот требало да се огласи по состанокот на владејачката коалиција.
Потсетуваат дека на вчерашната конференција Пленковиќ ги критикувал медиумите да не пишуваат за фактите, туку за впечатоците за тоа што и колку е направено во со емјотресот погодената централна Хрватска.

Фото: Википедија/Фејсбук

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Мајка за синот изградила мостови до училиште

Грижлива мајка во кинеската провинција Хенан потрошила повеќе од милион јуани или околу 154.000 американски …