(Рецепт) Домашен напиток кој значително ги подига имунитетот и енергијата: Направете дома!

Доволно внесување на витамини има корисен ефект врз целиот организам и може значително да го зајакне имунитетот.
Силниот имунитет е многу важен со цел да се заштити телото од вируси и разни болести.
Нутриционистите советуваат да се земаат преку храна или пијалоци, а доколку препорачаната дневна доза не може да се исполни на тој начин, тогаш треба да се посегне по додатоци во исхраната.
Ви донесуваме рецепт за домашен пијалок кој ја враќа енергијата и има корисен ефект врз имунитетот:
Состојки:
Чаша топла односно врела (не да врие) вода
1 см свеж, рендан ѓумбир
сок од половина лимон
Половина лажичка црн пипер
Половина лажичка цимет
Половина лажичка каранфилче
Половина лажичка куркума
Лажица мед
Подготовка и примена:
Измешајте сè и оставете го да стои неколку минути. Потоа процедете и пијте по малку во текот на денот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Хоророт што го преживеала оваа жена не би му го посакале ниту на најлошиот непријател: Била силувана осум часа, а потоа полиена со киселина!

Кејти Пајпер била мис и модел на врвот на нејзината кариера кога нејзиното момче најмило …