НИКОЈ НЕ Е НАД ДРУГИТЕ – НА ТРАМП МУ ГО УКИНАЛЕ И ПРОФИЛОТ НА ФЕЈСБУК: На претседателот на САД му се заканува бришење на страната поради ова ВИДЕО!

На американскиот претседател Доналд Трамп му е суспендиран профилот на Фејсбук на најмалку две недели – а можеби и на неодредено време.
Ова значи дека на претседателот му е забрането да објавува информации на Фејсбук и Инстаграм сè до пренесувањето на власта на Џо Бајден на 20. јануари.
Социјалната мрежа првично ја воведе забраната 24. часа откако неговите приврзаници го нападнаа американскиот Капитол.
Шефот на Фејсбук Марк Закерберг напиша дека ризиците да му се дозволи на Трамп да се рекламира на Фејсбук се „едноставно премногу големи“.

На Трамп поради видеото во кое ги повика приврзаниците кои го окупираа Капитол да се разотидат, тој им порачал дека ги разбере и дека ги сака, а тој го повтори тврдењето дека му се украдени гласови на претседателските избори.

Фото: Принтскрин/Youtube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денеска е спомен на Светата маченичка Харитина: Христијанка која заблудените ги водеше кон саканиот Христос!

Според вечниот православен календарот на МПЦ денеска е Светата маченичка Харитина Во детството како сираче …