Дневен хороскоп за петок, 08.01.2021: Бикот се бори со довербата, Лавот го очекува емотивно задоволство, Јарецот нема подршка…

Овен
Љубов:
Реагирате нервозно, претерувањето во изливите на емоции и новите барања имаат иритирачки ефект врз саканата личност.
Работа:
Понекогаш треба да имате доволно професионална мудрост и да молчите за различни коментари кога се среќавате со соработниците.
Здравје:
Избегнувајте лоши навики и брзање, забавете го брзото темпо.

Бик
Љубов:
Неволјата е во тоа што вашите зборови не звучат доволно искрено пред лицето што ви се допаѓа.
Работа:
Наместо дарежливо да им ја нудите вашата помош на другите, подобро е сами да ја побарате пред да биде предоцна.
Здравје:
Конзумирајте повеќе течности.

Близнаци
Љубов:
Повремено го губите трпението, нема причина да се однесувате строго и со многу барања кон саканата личност.
Работа:
Важно е да ја изберете вистинската улога што одговара на вашиот интерес и работа што носи материјални придобивки.
Здравје:
Слободно прифатете нови предизвици, подобрете го расположението.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО) РИС нападнал семејство пред куќата: Снимката од вчера ја погледнале 6,7 милиони луѓе

Снимките од надзорните камери на рисот како напаѓа американско семејство се појавија на Интернет и …