(ВИДЕО+ФОТО) Принцот Вилијам не е добро – не јаде, не спие и е се’ послаб: Кејт загрижена за здравјето на својот сопруг!

Војвотката е многу загрижена, тврдат извори блиски до кралското семејство.
Иако ги извршуваат своите кралски должности во јавност и изгледаат мирни, Кејт Мидлтон и принцот Вилијам доживуваат вистинска драма во ѕидовите на нивниот дом, пишува списанието Globe.
Војвотката од Кембриџ, наводно, е многу загрижена за нејзиниот сопруг кој се бори со физички и ментални проблеми и го моли да побара стручна психолошка помош. Вилијам наводно „пукал“ под товарот на стресот со кој морал да се справи минатата година, од заминувањето на Хари од семејството и срамот што принцот Ендру го фрли на кралското семејство со неговиот пријателски однос со Џефри Епштајн, кој водеше проституција на малолетни девојчиња, па до најлошата вест што тој ја сознал – дека страда од редок и тешко излечив вид на карцином.

Тој веќе подолго време живее со многу малку сон и станува сè послаб
„Кејт е очајна од грижи, бидејќи не сака да остане без сопругот и таткото на нивните три деца, шестгодишниот принц Џорџ, петгодишната принцеза Шарлот и двегодишниот принц Луис“, открил извор близок до кралското семејство. Покрај тоа што го убедила да се обрати до професионалци за помош, Кејт постојано го потсетувала Вилијам дека не треба да ги сфаќа работите толку сериозно. Но, тој совет не е лесен за да се примени во пракса.

“Вилијам е на чекор од работ. Веќе подолго време со многу малку сон и станува се потенок. Веќе нема ниту апетит”, рекол изворот. Тој објаснил дека принцот буквално ‘го јадат неговите чувства и горчината што ја чувствува кон Хари и чичкото Ендру’.

Фото: instagram.com/kensingtonroyal/

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

КАКО ПРЕКУ ИСХРАНАТА ДА ЈА ВРАТИТЕ ШТИТНАТА ЖЛЕЗДА ВО РАМНОТЕЖА: Кај хипо и хипертироидизам одбегнувајте ги ОВИЕ намирници!

За секој случај, пред да направите какви било промени во вашата исхрана, консултирајте се со …