(ФОТО) ТРАМП БЛОКИРАН НА ТВИТЕР! Невидена цензура на претседателот на САД – му се заканува укинување на профилот!

Твитер го блокирал профилот на американскиот претседател Доналд Трамп на 12 часови.
Во исто време, тие му се заканиле на Трамп дека неговиот профил, во случај „да продолжи да ги крши правилата на Твитер“, ќе биде избришан засекогаш.


Американскиот претседател Доналд Трамп објави дека повеќе нема да се обраќа до медиумите и го „ослободи“ новинарскиот пул од Белата куќа за да можат да си одат дома.
Сепак, тоа сè уште не значи дека Трамп нема да се огласува на Твитер, што е едно од неговите главни средства за комуникација.
Засега не е познато каде е Трамп во моментот, бидејќи новинарите не го виделе откако им се обратил на демонстрантите во Вашингтон.

Фото: Twitter/ instagram.com/realdonaldtrump/

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Тони Цетински бил на трансплантација на коса, СЕ’ објавил на Инстаграм

ТОНИ Цетински објави на Инстаграм дека решил да направи трансплантација на коса. „Одамна имам желба …