Дневен хорокоп за четврток, 07.01.2021: Бикот подалеку од депресивни лица, Ракот се бори со суетата, Стрелецот во тешка дилема…

Овен
Љубов:
Некој може силно да ги разбуди вашите мисли и чувства. Потрудете се да ги исполните очекувањата на вашиот партнер.
Работа:
Понекогаш сè изгледа релативно, потпрете се на нечиј совет и заедничка проценка. Важно е правилно да ги дефинирате своите цели.
Здравје:
Избегнувајте разни предизвици кои психички ве оптеретуваат.

Бик
Љубов:
Избегнувајте личност која делува депресивно на вашето расположение. Вниманието насочете го во позитивна насока.
Работа:
Не ви се допаѓа нечија критика или двосмисленост кога се согласувате на заедничка тема.
Здравје:
Важно е да гу користите вашето време и енергија рационално.

Близнаци
Љубов:
Саканото лице има различни забелешки на вашето однесување. Размислете за вашите грешки и не занемарувајте нечие „предупредување“.
Работа:
Треба да ги контролирате вашите лоши навики, нема причина да се истакнувате пред личност која има различни деловни стандарди.
Здравје:
Ќе ви годи активен одмор и неколку часови здрав сон.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Еден град, едно пакување, 10 дизајнерски приказни од Шизик на ризик

Mакедонскиот лајфстајл бренд Шизик на ризик неодамна ја прошири својата палета на производи со уште …