(ФОТО) Од каде таа РАКА на грбот? Слика на девојка во ресторан го збунила целиот свет!

Секое прашање не секогаш има одговор … или можеби ова има?
Некои фотографии стануваат вирални без никаква намера да се „прослават“ кога се направени.
На социјалните мрежи има многу необјасниви снимки и слики.
Слики што ве тераат да се преиспитате дали сите ваши „мали, сиви ќелии“ се на број тој ден. Или можеби ви требаат очила?
Фотографијата на која девојка седи опуштена во мензата и чека некого, додека нечија рака е на грб, стана хит бидејќи едноставно нема одговор. Сликата не била во Фотошоп, ниту пак е рамка од хорор филм.

Girl scratches her back and it looks like a horror movie from r/confusing_perspective


Едноставно, раката „се случила“ на општо задоволство на љубителите на илузии и оптички илузии.
На порталот Buzzfeed се појавија уште неколку слични фотографии, направени од Reddit, кои се апсолутно необјасниви кога ќе ги погледнете, но подоцна може да има некаква логика во нивното објаснување.


Look again 😀 from r/confusing_perspective


These guys are not holding hands. from r/confusing_perspective

My cat seems to have misplaced his body somewhere from r/confusing_perspective

Young girl posing with a bag of popcorn from r/confusing_perspective

Never skip arm day. from r/confusing_perspective

Фото: reddit.com/

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Што сака некој да ви порача ако ве БАКНЕ во чело? Погледнете каква ПОРАКА носи овој чин!

Бакнежот во чело често изгледа како многу интимен чин, затоа што некој ви кажува дека …