Дневен хороскоп за среда, 06.01.2021: Овенот не го добива тоа што го посакува, Ракот малку да се смири да не предивикува несакани сомнежи, Јарецот има погрешен приод…

Терезија
Љубов:
Имате впечаток дека некои работи се случуваат вон ваше знаење, анализирајте нечија приказна повнимателно и што се крие меѓу редови.
Работа:
Соработниците немаат доволно уво за нови идеи, а притисокот од ваша страна носи спротивен ефект. Трпеливо чекајте подобри услови.
Здравје:
Важно е да се акумулира позитивна енергија.

Скорпија
Љубов:
Во средбата со саканото лице, нема причина да инсистирате на некои споредни настани.
Работа:
Консултирајте се со соработниците пред да донесете конечна одлука. Повеќе глави можат да дојдат до подобро решение.
Здравје:
Ќе ви годи релаксација или средби со пријатели.

Стрелец
Љубов:
Изберете елегантен стил, со намера да привлечете нечие внимание. Задоволство е ако знаете да искомбинирате убаво и корисно.
Работа:
Важно е да искажете добри намери, бидејќи околината има доволно слух и интерес да ве поддржи.
Здравје:
Обрнете внимание на правилната исхрана.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Видео од кражба кое никого не остава рамнодушен: ВАКА разбојникот се однесувал кон уплашената баба!

Видео за кражба во Бразил, кое никого не остава рамнодушен… Видеото, со скоро три милиони …