Дневен хороскоп за среда, 06.01.2021: Овенот не го добива тоа што го посакува, Ракот малку да се смири да не предивикува несакани сомнежи, Јарецот има погрешен приод…

Овен
Љубов:
Саканата личност има добри намери, но не успева да ви пренесе сè што би сакале да слушнете или видите.
Работа:
Не верувате во нечии ветувања и затоа проверувате разни информации што влијаат на деловната соработка.
Здравје:
Избегнувајте обврски што премногу ве заморуваат.

Бик
Љубов:
Кога се среќавате со саканата личност, какво било претерување има спротивен ефект. Не го иритирајте партнерот.
Работа:
Трпеливо почекајте да се смират негативните страсти и премолчете го вашето мислење. Важно е да се оцени соодветниот момент за акција.
Здравје:
Насочете ги мислите во позитивна насока, опуштете се.

Близнаци
Љубов:
Ве следи љубовен несклад или лошо претчувство. Ви недостасува разбирање и добра волја, а на вашиот партнер му недостасува упорност и самодоверба.
Работа:
Понекогаш е потребно да се сочува повлекувањето, особено во ситуација кога е тешко да се предвиди нечиј потег или улога во заедничко дејствување.
Здравје:
Обрнете внимание на правилната исхрана.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Еден град, едно пакување, 10 дизајнерски приказни од Шизик на ризик

Mакедонскиот лајфстајл бренд Шизик на ризик неодамна ја прошири својата палета на производи со уште …