(ВИДЕО) Тијана (5) си играла во паркот а потоа зад неа се нашла змија и се обидела да ја касне…

Нејзината мајка Светлана го снимила ужасниот момент
Девојчето имало повеќе среќа отколку памет.
Петгодишната Тијана си играла, на Тајланд, во парк со пријателка, кога одеднаш ја нападнала змија додека трчала на патеката.


Рептилот одмарал покрај патеката и било очигледно дека девојчето кое одела пред Тијана го исплашила и индиректно го испровоцирала со трчањето.
Затоа змијата скокнала во дел од секундата и ја нападнала Тијана, која дури и не ја забележала.
Нападот на змијата не бил успешен, а мајката на Тијана, Светлана, нагло го испуштила телефонот додека ја снимала сцената за да и помогне на девојчето и да ја прегледа.

Фото:Принтскрин/youtube


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Денис Кралевски од Македонија доби шанса за втор живот благодарение на лекарите од УМБАЛ „Св. Ана“ во Софија

Тимот на д-р Станислав Јорданов од болницата „Св Ана“ во Софија му даде шанса на …