(ФОТО) Камила го облекла осветничкиот фустан на лејди Ди и доживеала дебакл!

Кога Камила Паркер, сопругата на британскиот принц Чарлс, носела многу сличен фустан на оној што го носеше принцезата Дајана, на многумина тоа не им се допаднало.

Имено, принцезата Дијана го носела познатиот црн фустан во 1994 година, кој подоцна стана познат како одмазднички затоа што Дијана за прв пат ги покажа рамениците во него, откако принцот Чарлс призна дека ја изневерил со Камил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Velvey 💸🪞🪄 (@velvetcoke)

Една година подоцна, Камила се обиде да го повтори стајлингот на Дијана, па реши да користи скоро идентична тоалета – црна, голи рамена.
Сепак, ова многумина налутило, кои велат дека разликата е немерлива. Тие истакнуваат дека „обидот“ е клучен збор во сето ова, и дека љубовничките секогаш се копија.
Многумина се лути затоа што Камила воопшто се осмелила да направи такво нешто, а доминира ставот дека никогаш нема да може да и парира на Дијана во стилот, но и во ставот.
Исто така се шпекулирало дека кралското семејство не смее да носи црно, освен на погреби, и дека Дијана знаела што прави во 1994. година, па затоа намерно носела црно – како симбол на распадот на нејзиниот брак.
Прашањето, сепак, е што Камила сакала да каже со оваа, како што велат, неуспешна копија.

Фото: instagram.com/velvetcoke/ – instagram.com/lady.diana._/

 

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ФОТО) ВИДЕО+ФОТО) Дошол на венчавка со шест жени:„Сите се трудни од мене!“

На Инстаграм објавил фотографии од венчавката Контроверзниот богаташ познат како Прити Мајк предизвикал низа коментари …