Дневен хороскоп за вторник, 05.01.2021: Ако добивате „лош сигнал“, важно е да се тргнете настрана и да почекате подобра можност…

Овен
Љубов:
Сакале или не, мора да прифатите нечии правила на заедничко живеење. Партнерот ве предупредува и зборува со поостар тон.
Работа:
Упорно се обидувате да го свртите вниманието на околината во правецот што ви одговара, користејќи различни методи.
Здравје:
Потрудете се да ја подобрите вашата кондиција.

Бик
Љубов:
Ако добивате „лош сигнал“, важно е да се тргнете настрана и да почекате подобра можност. Избегнувајте емоционални предизвици.
Работа:
Упорно се обидувате да го наметнете своето влијание пред соработниците, но има ситуации што го надминуваат вашето професионално искуство.
Здравје:
Важно е психолошки да се ослободите од непотребните грижи, опуштете се.

Близнаци
Љубов:
Ви недостасува нечие внимание, а вашиот партнер има добра волја да ги исполни сите ваши очекувања. Повторно, претерувате во вашите барања.
Работа:
Деловната состојба не е толку едноставна како што изгледа на прв поглед. Анализирајте ги новите настани или вашите соработници и нивната реакција повнимателно.
Здравје:
Не дозволувајте никој психолошки да ве вознемирува.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Еден град, едно пакување, 10 дизајнерски приказни од Шизик на ризик

Mакедонскиот лајфстајл бренд Шизик на ризик неодамна ја прошири својата палета на производи со уште …