Скржав и нечувствителен: Ова е најладниот хороскопски знак

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…

Убедени се дека се незаменливи, нечувствителни се и мрзоволни, критичари и мразачи на сè.

Тие се хороскопските Јарци.

Тие сметаат дека нивната треба да биде последна и дека секоја нивна мисла треба несомнено да се слуша. Кога се на врвот, тие се способни да станат тирани, а кога се во подредена положба, им се улижуваат на оние над нив.
Она што се крие зад студената надворешност е несигурност, страв од себе, страв од другите, страв од неуспех, страв од емоции … Тие всушност се плашат од сè.
Иако изгледа дека секогаш имаат контрола, кога ги обзема лутина, тие можат да бидат многу сурови и агресивни.
Звучат како големи грешници и подготвени се да бидат во врска со некого иако мислат дека таа личност не е за нив. Штом се појави некој што го сметаат за посоодветен за основање семејство или материјална корист, тие ќе исчезнат.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Мајката открила дека нејзината ќерка (12) била злоставувана од нејзините врснички, па зела БОКСЕРСКИ ракавици и направила хаос

Не знаела на која прво да и се одмазди… Сите се фаќале по главата. Додека …