Дневен хороскоп за понеделник, 04.01.2021: Овенот мора да биде доследен, Ракот упорен да биде по негово, на Скорпијата и претстои отворен разговор…

Овен
Љубов:
За утеха или разбирање, контактирајте блиски пријатели. Партнерот искрено се грижи за вашето расположение и сака да ви угоди.
Работа:
Вложувате многу енергија во бизнисот што го работите, но не можете да ги постигнете сите ваши цели. Сепак, останете доследни.
Здравје:
Нема причина драматично да ги доживеете вашите дилеми.

Бик
Љубов:
Не сакате да ги покажете вашите „слабости“. Вие се грижите за некого, но емотивниот епилог зависи од расположението на таа личност.
Работа:
Вложувате многу труд и енергија во вашите деловни цели, но околината не ги сфаќа сериозно вашите намери.
Здравје:
Бидете реални во вашите проценки, избегнувајте стресни ситуации.

Близнаци
Љубов:
Во односот со саканата личност, уживајте во среќата што ве придружува. Нема причина да се грижите за непотребни анализи.
Работа:
Вие погрешно ги проценувате своите можности и нечија соработничка улога. Треба подобро да се прилагодите на различни услови.
Здравје:
Ќе уживате во престој во природа или прошетка.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО) Дознал дека има рак па отишол кај пријател да ја избричи главата: Неговата реакција го расплакала! Ова се нарекува пријателство

Кога дознал дека има рак, Нефтали Мартин не знаел „каде удира“ и што да прави. …