(ВИДЕО+ФОТО) Ова е најубавиот маж на светот: Јутјубер кој им пркоси на стандардите

Популарниот, а понекогаш и контроверзен јутјубер PewDiePie, беше прогласен за маж со најубаво лице во 2020 година, според традиционалната листа на TC Candler и Независни критичари.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by PewDiePie (@pewdiepie)

Два дена по католичкиот Божиќ, TC Candler објави список со најубавите лица во 2020 година, а ласкавата титула му припадна на триесет и едногодишниот Швеѓанец Феликс Арвид Улф Кјелберг, попознат под прекарот PewDiePie.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by PewDiePie (@pewdiepie)

Иако има еден куп следбеници и луѓето го обожаваат неговиот хумор, фановите се прилично изненадени – како што велат, тој отстапува од стандардните норми на убавина.

Својата реакција PewDiePie ја објави на YouTube.

Во конкуренција за жени, 19-годишната Јаел Шелбија, инаку израелски војник, беше на врвот на списокот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Yael Shelbia (@yaelshelbia)

Фото: .instagram.com/pewdiepie/

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

ТРОГАТЕЛЕН АПЕЛ ОД ЕДНА МАЈКА: „Вашите 100. денари значат живот на нозе за Кристијан!“

Скоро секој ден сме сведоци на трогателни апели од родители за помош во лекувањето на …