(ВИДЕО+ФОТО) Девојче од, со земјотресот во Петриња, разурнато село и ги бришела солзите на мајка си:„Не плачи, мамо!“

Куќата на едно семејство во Небојан, околина на Петриња, не е безбедна за живот, а досега од луѓе од Пореч добиле камп куќичка. Петмина од нив сега спијат во куќаичката.
Додека нејзината мајка разговарала со репортерот на телевизијата Н1, малата Јана се обидела да ја утеши.
Додека мајката зборувала за тешките денови кои ги проживуваат, држејќи го малото девојче во рацете, малечката си играла со микрофонот, сè додека не забележала дека нејзината мајка плаче.
Иако не го испуштила микрофонот, започнала да ги и брише солзите на нејзината мајка со едната рака.

На крајот, таа не сакала да го испушти микрофонот и така успеала да ја расположи својата мајка, барем накратко.
„Јана е идна новинарка“, се пошегувала таа.

Видео: hr.n1info.com

Фото: Принтскрин

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ФОТО) 7. неверојатни жени постари од 50. години кои ќе ве инспирираат да работите на себе

Одржување на добра физичка форма е исклучително тешко, особено по одредена возраст. Но, за некои …