(МЕНИ) Диета со кефир во која Русинките се колнат: Благодарение на овој режим на исхрана се така витки!

Вака Русинките одржуваат витка линија …
Кефирот содржи витамин Д, калциум, протеини, витамин Б12, магнезиум, а една чаша содржи само 100 калории.
Ова е токму една од причините зошто оваа храна е во редовното мени на Русинките, кои често прибегнуваат кон диета базирана на овој млечен производ и со тоа ја одржуваат линијата.
Оваа диета е добра кога сакате да го детоксицирате телото и да го исфрлите вишокот вода. За една недела можно е да изгубите 1 до 2 килограми.
Тоа е прилично ограничувачко, затоа не се препорачува да се држите до овој план на исхрана повеќе од 7 дена.
Од што се состои?
Главниот производ на оваа диета е кефир, а дополнителна количина е нискокалоричен протеин или храна богата со јаглени хидрати.
Во текот на овие 7 дена, треба да се откажете од шеќер, сол, црн чај и кафе. Можете да пиете обична вода и билен чај без ограничувања.


Исто така, мора да има јасен распоред за внесување храна (6 пати на ден во редовни интервали, последниот – најмалку 2 часа пред спиење)
План за исхрана за 7 дена:
Ден 1: 1/2 л кефир од 1% маснотии и 400 гр печен компир (без сол)
Ден 2: 1/2 л кефир со 1% маснотии и 400 гр малку маснотии урда
Ден 3: 1/2 л кефир со 1% маснотии и 400 гр овошје (освен грозје и банани)
Ден 4: 1/2 л кефир со 1% маснотии и 400 гр варени пилешки гради
Ден 5: 1/2 л кефир со 1% маснотии и 400 гр овошје (освен грозје и банани)
Ден 6: ден на пост, ништо не се внесува освен 1,5 литри негазирана вода
Ден 7: 1/2 л кефир со 1% маснотии и 400 гр овошје (освен грозје и банани)
ЗАБЕЛЕШКА: Како што веќе споменавме, диетата е крајно ограничувачка и во никој случај не се препорачува за адолесценти, бремени жени, доилки и сите со оштетен имунитет или некоја хронична болест, па најдобро е да се консултирате со лекар.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Витаминот Б12 се смета за главно оружје против тешки болести: Еве во која храна го има најмногу и што се лекува!

Витаминот Б12 или кобаламин е неопходна и многу важна компонента за здравјето на луѓето, тој …