(ВИДЕО) Вознемирувачки: Фудбалер се онесвестил – го оживувале среде натпревар

Натпреварот од третата лига на Португалија помеѓу Алверс и Униао Алмеирам бил прекинат во средината на првото полувреме бидејќи Алекс Аполинарио падна на центарот на теренот.
Фудбалерот изгубил свест, а лекарски тим и пожарникар веднаш истрчале да му пружат прва помош.
По реанимацијата, тој се освестил и веднаш бил пренесен во болница. Во моментов нема повеќе информации за неговата состојба.
Фудбалерите на двата тима потоа се собрале во центарот на теренот, се прегрнале и се молеле Аполинарио да помине без никакви последици, а играта била прекината.

Ова е трета сезона на Аполинарио во Алверса, а пред тоа играше за Б-тимовите на Ботафого, Атлетико Параненсе и Крузер.
Најславниот момент во неговата фудбалска кариера беше голот против Спортинг во Купот на Португалија (2:0) минатата сезона, со кој неговиот тим избори пласман во четвртото коло од натпреварувањето.

Фото: Скриншот/Streamble.com

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Луксузните автомобили на Роналдо се селат од Торино

КРИСТИЈАНО РОНАЛДО (36) е близу до напуштање на италијанскиот гигант по три години поминати во …