(ФОТО) Фановите на Салма Хаек не веруваат како изгледа во „бикини“ во 55. година: „Старееш ли ти воопшто?“

САЛМА ХАЕК последните денови од 2020 година ги испратила во бикини, а фотографиите кои ги објави на Инстаграм ги оставија нејзините фанови без здив.

„Последните денови од 2020 година“, напиша мексиканско-американската актерка. „Никогаш не сум бил повеќе благодарен што сум здрава и во контакт со природата“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek)

За оваа фотографија доби повеќе од 1,3 милиони лајкови, а ја воодушеви и манекенката Адријана Лима. „Дури и сонцето не сјае како тебе“, „Дали воопшто старееш“, „Како може да изгледаш толку добро“, напишаа нејзините следбеници, кои ги има повеќе од 16,8 милиони на Инстаграм.

54-годишната актерка е обвинета од некои од Фотошоп. „Нешто многу чудно со океанот на првата фотографија“, напишале тие.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek)

Фото: https: instagram.com/salmahayek/

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) ЗА 3. НЕДЕЛИ СЕ ЗДЕБЕЛИЛ 20 КИЛОГРАМИ: Познатиот глумец Марк Волберг непрепознатлив за новата улога!

Марк Волберг порано бил и модел за Калвин Клајн, но и некој што се придржува …