(ВИДЕО) Продава стар Форд и снимил фантастична реклама

Продавањето стар автомобил денес станува сè потешко, па затоа некои се одлучуваат за радикални мерки.
Најлесен начин е откупот на возилото, но тогаш свесно ќе изгубите значителна сума пари. Продажбата преку реклами може да трае со недели или дури месеци, сè додека не налета вистинскиот купувач.
Снимката и објавувањето видео на социјалните мрежи може да вроди со плод. Особено ако е добро снимен. Токму тоа го сторил Џон Горк за да го продаде својот десетгодишен Форд. Focus не е лош автомобил, но сепак ќе биде тешко да се најде купувач. Затоа, тој поминал еден месец на снимање на вистинска видео реклама за автомобили.
Рекламата има дури и акција што покажува маж по напорната ноќ полна со забави. Тој влегува во автомобилот и се опоравува додека вози за да заврши далеку од цивилизацијата. И тогаш доаѓа слоганот и цената од 5999 УСД. Видеото досега има нешто над 8.000 прегледи, а „Фокус“ ​​допрва треба да ги смени сопствениците.

Фото: Скриншот/YouTube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) ВО ПОДГОТОВКИ: Хотел што плута кој ќе произведува сопствена електрична енергија

Во последните години се појавуваат пловечки хотели низ целиот свет, со дестинации како Дубаи и …