(ФОТО) Објавиле дека продаваат користен кауч: Можете ли да забележите каде згрешиле?

КОГА купувате користена стока, тоа носи одредени ризици, особено кога станува збор за предмети што не можете да ги видите во живо.
Понекогаш може да добиете ставка што не е на фотографијата, понекогаш е во лоша состојба, а има случаи кога огласите се покажале како лажни.
Сличен случај се однесува на оглас за користен кауч, објавен на Фејсбук.


Едно лице објавило дека продава сив половен тросед. Описот вели дека е нов, од дом во кој нема миленичиња. Неговата цена е 250 долари, но фотографијата од каучот ги насмеа корисниците на Фејсбук бидејќи еден детал откри дека продавачот не бил целосно искрен.
Имено, во позадината има мала бела мачка, што е јасен знак дека каучот го користеле и домашни миленици.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Ова е најмудриот хороскопски знак

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …