(ФОТО) Нова слика, нова брука: Бившата тенисерка Ана Ивановиќ нападната дека е послаба од Анџелина Џоли

Најубавата српска тенисерка Ана Ивановиќ објавила фотографија во гламурозен фустан во кој ја дочекала Новата година – но повторно наишла на лоши коментари.
Изгледот на секоја славна личност е детално „сециран“ во општеството, во медиумите, на озборувања и забави … Затоа многумина се изненадени кога некој ќе се оддалечи од совршената, недостижна визија за женското тело – на пример, многумина ја нападнаа Лана дел Реј затоа што таа се здебелила.
Вишокот килограми е недозволив, но исто така не функционира и кога губите многу килограми – а тоа ни го покажа случајот со Ана Николиќ. Коментарите под нејзините слики на Инстаграм се доказ дека жената никогаш не е добра.
Српската убавица Ана Ивановиќ доживеа нешто слично, и повторно беше мета на лоши коментари. Неодамна имаше жестоки коментари под нејзината фотографија на католички Божиќ.
Сега тоа се случи повторно. Ана објави фотографија од себе во црн асиметричен фустан, кој го спои со „металик“ сандали – реши да блесне за добредојде и покрај сè. И таа навистина изгледаше феноменално.


Сепак, добила многу критики за својата фигура – се грижат дека е премногу слаба.
Еве ги тие коментари:

 

 

 

 

 

 

Рака на срце, повеќето едноставно и честитале на Ана, но треба да се истакне дека никој не смее да коментира за ничиј изглед на овој начин.
Познатите се повеќе изложени на постојана анализа за нивниот изглед, но многу жени го доживуваат ова на својата кожа секој ден.Сето тоа влијае на нашиот однос кон телото, што е многу важно за квалитетен, здрав и исполнет живот.
Значи, нека една од нашите новогодишни одлуки е да бидеме по љубезни, да не ги ставаме носевите таму каде што не припаѓаме – и навистина да престанеме да коментираме за изгледот и животот на другите луѓе.

Фото: Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПАРТНЕРОТ ФЛЕРТУВА СО ВАШИТЕ ПРИЈАТЕЛКИ: Еве како да откриете дали се работи за МИКРО-ИЗМАМА

Иако сте во врска неколку месеци, сепак вашиот партнер се допишува со поранешната девојка на …