(Рецепт) Постпразнична детоксикација: Идеален напиток за чистење на организмот после тешка и јака празнична храна

Бидете нежни со вашето тело после издашен празничен оброк и оставете му време да се опорави. Ние ви го донесуваме совршениот рецепт за тоа!
Ако, по празникот со слатки и солени задоволства од менито, барате бегство кон вашата идеална тежина, ова е вистинскиот пијалок за вас! Станува збор за состојки кои го забрзуваат метаболизмот и ги решаваат токсините и маснотиите на организмот кои се насобрале во него.
Како и со секоја диета, важно е да се следат правилата. Што се однесува до овој пијалок, важно е само правилно да го подготвувате и редовно да го пиете. Подоцна, сè што треба да направите е да уживате во одличните резултати, а првите се појавуваат за многу кратко време.
Рецепт:
– Чаша сок од домати
– 1/4 чаша сок од лимон
– лажичка рендан ѓумбир
– една лута пиперка (или половина лажичка црн пипер)
– две стебленца целер (средна големина)
Измешајте сок од домати, сок од лимон, ѓумбир и мелена лута пиперка. Ќе добиете околу 220 мл пијалок. Послужете го во стаклени чаши и додајте стебленца од целер во пијалокот. Целерот се јаде додека се пие пијалок.
Подгответе вкупно три чаши од овој прекинувач на маснотии, дневно помеѓу оброците, а ако однапред подготвите повеќе течност, чувајте ја во фрижидер.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Имунитетот после ковид трае подолго отколку што мислевме

Кај оние кои се опоравуваат од ковид 19, имунитетот кон вирусот може да трае најмалку …