(ФОТО) Познат водител ненадејно починал на 33. години

Водителот на емисијата „Смртоносен улов“ починал вчера во неговиот дом
Ник МекГлешан починал вчера во својот дом на 33-годишна возраст. Иако сè уште не е објавена причината за смртта, младиот водител бил познат како зависник од алкохол и дрога, па затоа, како што пренесуваат странските медиуми, се претпоставува дека се предозирал.
Дека се чувствувал многу лошо психички покажува и неговите твитови кои ги објавил пред нешто повеќе од две недели:
„Траумата ме успива случајно. Исто така, ме буди случајно. Бидете внимателни со мене“.


Иако од 2016. година се лекувал, му немало спас, па откако ја напуштил болницата, се предозирал уште три пати.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nick McGlashan (@nickmcglashan)

„Мојот живот помина многу брзо од проклетото Берингово море до комплетен наркоман. Скриена од мене беше мојата страст за животот“, рекол тој во едно интервју. Ник остави зад себе две деца.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nick McGlashan (@nickmcglashan)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nick McGlashan (@nickmcglashan)

Фото: Принтскрин/instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) ТРАГИЧНА СУДБИНА: По смртта на неговиот син (19), за Родни само тажни вести

АКТЕРОТ Николас Линдхурст (60), познат на телевизиската публика по улогата на Родни во легендарната серија …